İş dünyası ve kamu kurumlarını bilişim teknolojisi alanında çalışan şirketlerle bir araya getiren BThaber Bilişim Zirvesi etkinliği, 21 -22 Kasım tarihlerinde 2 bine yakın kişinin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Radore’nin de sponsorları arasında yer aldığı etkinlikte “Akıllı Şeyler- Bilen Teknolojiler’’ ana teması ele alındı. Etkinlik temasına paralel olarak bireyler, şirketler ve ülkeler için akıllı ve otonom bir dijital yaşam modelleri ile birlikte bu kapsamdaki tüm teknolojik trendler değerlendirildi.

BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik iki gün boyunca çeşitli oturumlarla devam etti. İlk günün sonunda ise Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni gerçekleştirildi. Akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinden oluşan 11 kişilik jüri ve 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen online oylama doğrultusunda yarışmaya katılan 14 farklı proje, altı farklı kategoride ödüllendirildi.

BT Haber tarafından düzenlenen “Bilişim Zirvesi – ICT Summit” etkinlikleri 2000 yılından bu yana yapılıyor. Sektörün önemli etkinlikleri arasında yer alan Bilişim Zirvesi, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olma iddiası ile yola çıkıyor. Bilişim Zirvesi etkinliğinin katılımcı profili ise BT profesyonelleri ve BT alanında çalışan şirketlerin yöneticilerini kapsıyor. 20 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek Bilişim Zirvesi’19’un ana mesajının ise ’Data Talks – Veri Konuşur’ olarak belirlendiği açıklandı.