Her yıl büyük bir merakla beklenen, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinin yer aldığı “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması – Bilişim 500” sonuçları açıklandı. Radore Veri Merkezi “Türkiye Merkezli Üretici – Yılın Barındırma Yönetim Hizmeti” kategorisinde birinci oldu

“Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması – (Bilişim 500)” sonuçları 3 Ağustos Çarşamba günü, Fişekhane’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

BT Haber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma Hizmetleri tarafından gerçekleştirilen araştırmada; “Türkiye Merkezli Üretici”, “Dağıtıcı”, “Sistem Entegratörü ve İş Ortağı”, “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi”, “Bilişim 500 Plus” ve “Türkiye Ekonomisine Katkı” olmak üzere 6 ayrı kategoride, en büyük 500 bilişim şirketi değerlendirildi.

Radore Veri Merkezi bu yıl büyük bir başarı göstererek “Türkiye Merkezli Üretici – Yılın Barındırma Yönetim Hizmeti” kategorisinde birinciliği göğüsledi. Ödülü Radore Veri Merkezi Satış Müdürü Onur Aruz aldı.

BT Haber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma Hizmetleri tarafından hazırlanan bu kapsamlı araştırma, 20 yılı aşkın süredir Türkiye Bilişim Sektörü’nün nabzını tutuyor. Her yıl yeni kategorilerin eklenmesiyle zenginleşen araştırma, şirketlerin satış gelirleri, faaliyet alanları ve birçok farklı değişkene göre kategorize edilerek, yıl boyunca toplanan veriler ışığında oluşturuluyor.

Araştırmanın detayları için https://bthaber.com/b500pdf/B5002021DIJITAL.pdf web adresi ziyaret edilebilir.