Her yıl büyük bir merakla beklenen “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” (Bilişim 500) sonuçları 26 Ağustos Çarşamba günü, pandemi nedeniyle tamamen dijital ortamda düzenlenen bir ödül töreniyle açıklandı. Radore Veri Merkezi bu yıl büyük bir başarı göstererek “Türkiye Merkezli Üretici – Hizmet – Barındırma Yönetim Hizmeti” kategorisinde birinciliği göğüsledi. Genel sıralamada ise bir önceki yıla göre 23 sıra yükselerek 211. sırada yer aldı.

Radore “Türkiye Merkezli Üretici – Hizmet – Bulut Hizmeti” sıralamasında dördüncü sırayı alırken, “Türkiye Merkezli Üretici – Hizmet” kategorisinin genelinde ise 28. sırada yer aldı.

Bu yıl tamamen dijital ortamda düzenlenen tören, bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bu kapsamda kullanıcılar, etkinliğe özel olarak hazırlanan b500toren.com adresindeki web sitesini 31 Aralık’a kadar ziyaret ederek, içlerinde Radore’nin de bulunduğu katılımcılara özel dijital tanıtım standlarını inceleyebiliyorlar.

Şirketlere dair pek çok içerik ve bilgiye erişmeye imkân veren bu uygulama kapsamındaki WhatsApp ve e-posta gibi entegrasyonlar sayesinde işbirliği amacıyla şirketlerle doğrudan iletişime geçme imkânı da mevcut. Ayrıca araştırmanın sonuçlarına ve şirketler hakkında detaylı bilgilere de erişilebiliyor.

BT Haber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma Hizmetleri tarafından hazırlanan bu kapsamlı araştırma, 20 yılı aşkın süredir Türkiye Bilişim Sektörü’nün nabzını tutuyor. Her yıl yeni kategorilerin eklenmesiyle zenginleşen araştırma, şirketlerin satış gelirleri, faaliyet alanları ve birçok farklı değişkene göre kategorize edilerek, yıl boyunca toplanan veriler ışında oluşturuluyor.

Doğrudan araştırmayı incelemek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

bthaber.com/b500pdf/B5002019DijitalYayin3.pdf