Türkiye’nin en kapsamlı hosting ve bulut teknolojileri etkinliklerinden biri olan Hosting Talk Global, 12 -13 Nisan’da İstanbul’da düzenlendi. Radore’nin de sponsorları arasında bulunduğu etkinlikte, Türkiye’de bulut bilişim ve hosting sektörünün geleceği, hyperscale ve hyper converged altyapılar gibi konular konuşuldu.

Etkinliğe farklı ülkelerden ziyaretçiler de dahil olmak üzere binden fazla sektör profesyoneli katıldı. İki gün boyunca devam eden sunumlarda, 30’dan fazla konuşmacı sunum gerçekleştirdi. Hosting Talk Global’de Hindistan’ın domain ve hosting alanındaki en büyük şirketleri; Resellerclub, Logicboxes ve Bigrock’ı 1.2 milyar dolar bedelle Endurance grubuna satan Radix’in CEO’su Bhavin Turakhia ve dünyanın en çok tercih edilen kontrol panellerinden Plesk’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Lukas Hertig gibi konuşmacılar da yer aldı.

Radore Kabin Kurma Yarışması büyük ilgi topladı.

Hosting Talk Globalde en çok ilgi çeken etkinlikler arasında Radore tarafından düzenlenen ödüllü kabin kurma yarışması yer aldı. İki gün boyunca iki kişiden oluşan toplam 11 takımın yarıştığı etkinlikte, heyecanlı ve keyifli anlar yaşandı. Sunucuları hazırlayıp kabine yerleştiren takımlar, ikinci adımda sunucuların enerji ve network bağlantılarını yaptılar. En hızlı ve hatasız şekilde kurulumu tamamlayan ekip şampiyonluğu göğüsledi.

Hosting Talk Global 2019’da web hosting firmaları, bulut servis sağlayıcıları, domain kayıt firmaları, alan adı yatırımcıları, yazılım firmaları, e-ticaret yazılımı üreten firmalar, altyapı sağlayıcıları ve bireysel son kullanıcılar dahil olmak üzere hosting sektörünün tüm paydaşları bir araya geldi. Önümüzdeki yıl bulut teknolojilerini odak noktasına alacak olan zirveye farklı ülkelerden yoğun katılım olması bekleniyor.