Erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından sekizincisi düzenlenen ve Radore’nin de sponsor olduğu Startup Turkey, internet girişimcilerini, yatırımcıları ve sektör profesyonellerini bir araya getirdi. 25-27 Şubat tarihleri arasında Antalya’daki Cornelia Diamond Resort’ta gerçekleşen etkinlikte, 150’den fazla yatırımcı ve 100’ü aşkın girişimci internet girişimlerinin geleceğine yön verecek yeni trendleri masaya yatırdı.

Ukrayna’dan Hindistan’a, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Azerbaycan’a kadar birçok ülkenin temsil edildiği yılın en büyük internet etkinliği, hem girişimciler hem de yatırımcılar adına deniz aşırı iş fırsatları için bir kez daha verimli bir ortam yarattı. Yatırımcıların ve risk sermaye şirketlerinin yeni girişimlerin sunumlarını dinleme ve ilgilendikleri yatırımı belirleme şansına sahip olduğu etkinlikte, sektörün önde gelen isimleri de farklı konu başlıkları altında düzenlenen panel ve konuşmalar aracılığıyla geçtiğimiz senenin gelişmelerini ve performanslarını değerlendirme olanağı buldu.

Avrasya’nın en büyük internet buluşmalarından biri olan Startup Turkey’de, programın iki saati 2016’nın yatırım yapılacak en başarılı girişimlerine ve “Startup Pitches” olarak adlandırılan girişimcilerin yatırımcı sunumlarına ayrıldı. Etkinlikte özellikle internet startupların projelerini alışılmışın dışında, yüksek analizle ortaya çıkan yöntemlerle büyütmek için yaptıkları çalışmaları kapsayan “Growth Hacking” konusu da ele alındı.

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir’in açılış konuşması ile başlayan etkinliğin ilk gününde Business Networking Akademi Kurucusu ve Yatırımcı Ertuğrul Belen tüm katılımcıların birbirleriyle tanışmasını sağlayacak “Speed Networking” seansını yönetti.

Startup Turkey Konferansı; M&S Partners Pte Direktörü Hiro Mashita, Naspers Group Strateji Müdürü Sebastiaan Vaessen ve Aslanoba Capital Kurucu Başkanı Hasan Aslanoba’dan oluşan jüri tarafından 10 finalist girişimci içerisinden en başarılı 3 girişimcinin seçilmesi ile Cuma günü son buldu.

Radore olarak Startup Turkey etkinliğinin sponsorları arasında yer alarak yeni girişimlere destek verdik. Genel Müdürümüz Zeki Kubilay Akyol’un da aralarında bulunduğu 4 kişilik bir ekiple katıldığımız etkinlikte birçok yatırımcı ve girişimci ile tanışma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladık.