Bilişim Zirvesi etkinliklerinden olan Teknoloji Platform’larının bir yenisi daha 25 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de Dijital Evrim ana temasında gerçekleşti.

Etkinlikte iş dünyası, kamu, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcılar bilişim dünyası profesyonelleriyle buluştu.

BThaber Gazetesi ile Bilişim Zirvesi Şirketinin tecrübeleri ile gerçekleştirilen konferansta dijitalleşmenin evrim süreçleri, yol haritaları, Türkiye Dijitalleşme Endeksi, Sayısal Dönüşüm, Blockchain ve Mobil Dönüşüm konuları masaya yatırıldı.

“Dijital Dönüşümden Kaçış yok!”

BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe ise açılış konuşmasında, Dijitalleşmenin dünyadaki her şeyi değiştirip dönüştürdüğünü belirtti. Dijital düşünme medotolojisi ile yaşamaktan KAÇIŞ YOK açıklamasında bulunan Göçe; “Gerek iş, gerekse yaşam süreçlerimizi bu rotada kurguluyor ve oluşturuyoruz. Buna zorunluyuz, bundan KAÇIŞ YOK! Türkiye Dijitalleşme Endeksi bu kırılımda iş dünyasının ve Türkiye’nin Yol Haritası oluyor. IT Altyapı Dönüşümü ile Dijital Dönüşümü Nasıl Gerçekleştirebiliriz? Sorusunun cevabını ise ‘’ Dijitale geçiş sürecinde ‘’Tetikleyen Dönüşüm’’ ve buna adapte olmasından geçiyor diyerek veriyoruz ama pek tabii ki mobilite ile beraber, yan yana kol kola değişen tüketici profiliyle birlikte dışa dönük bir yapıya ve markalara dönüştüren yeni nesil yatırımları da ciddi manada önümüze alarak yol kat etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Gerek iş, gerekse yaşam süreçlerimizi bu rotada kurguluyor ve oluşturuyoruz. Buna zorunluyuz, bundan KAÇIŞ YOK!
BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe

Konferansta, dönüşüm zorunlulukları, otomotivdeki dijital evrim, dönüşüm haritaları, mobil yaşam, dijital para, geleceğe bakış ve dijital zihin konularına dikkat çekildi.

Etkinliğin Platin Sponsoru ve uzun yıllardır Radore ile iş ortaklığı yürüten Dell EMC adına Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu açılış slotundaki sunumunda geçen 15 yıl ile gelecek 15 yılı karşılaştırdı.

Dijital Evrim Teknoloji Platformu’nda açtığımız stantta ekibimiz gün boyunca katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için hazır bulundu.

Radore, etkinliğe özel kurguladığı sosyal medya kampanyası ile konferans katılımcılarıyla twitter üzerinden etkileşime geçti. Radore standına uğrayan katılımcılara çeşitli promosyon materyalleri hediye edildi.