Sunucu barındırma hizmetini Radore’den alan Dünya Yayın Grubu, okuyucularına hem güvenilir hem de hızlı bir altyapıyla kesintisiz hizmet sunuyor.

1981 tarihinde kurulan Dünya Yayın Grubu, ilk ekonomi gazetesi Dünya başta olmak üzere, yayıncılık ve dağıtım faaliyetleri yürüten Türkiye’nin en saygın ve köklü medya kuruluşlarından biri halini aldı. Grup, Dünyanın en büyük uluslararası yayıncısı olan IDG’nin Türkiye yayın hakları sahibi olarak bilişim yayıncılığında dünyanın önde gelen markalarından CIO, Computerworld ve PC World yayınlarını sürdürüyor. Bu yayınlar, 2010 yılından bu yana hızlı bir dönüşüm geçiren yayıncılık sektörünün etkisiyle birlikte artık dijital alanda daha fazla varlık göstermeye başladı.

Bu değişimi yakalamak için daha güçlü online varlıklar yaratmak durumda olduklarını belirten Dünya Gazetesi Kurumsal Strateji Direktörü Murat Yıldız

“Yayıncıların asli işi altyapı sorunları ile ilgilenmek değildir. Bizim dijital yayınlarımızı kolayca yönetebileceğimiz sorunsuz altyapılara ihtiyacımız var. Bu altyapılardaki teknik sorunlar ile boğuşmak hem zaman kaybına hem de odağımızı yitirmemize neden oluyor” dedi.

Daha önceden kendi sunucuları üzerinde yürüttükleri operasyonlarda ciddi sıkıntılar yaşamaya başladıklarını dile getiren Yıldız’ın verdiği bilgilere göre, tüm verilerin kaybına kadar giden bir süreç yaşandı ve sürekli yayın yapması gereken siteler birkaç gün kapalı kaldı.

En uygun maliyetlerle en yüksek performans

Yönetim ve teknik destek konusunda işlerini kolaylaştıracak bir alternatife ihtiyaç duyduklarını belirten Yıldız, yönetiminin uzmanlar tarafından yapıldığı ve kendilerine teknik anlamda ekstra iş yükü getirmeyecek bir çözüm bulmayı amaçladıklarını dile getirdi. Yıldız, “sunucu teknolojileri ile ilgilenmeden, en yüksek kapasitede ve ihtiyaç duyulan bant genişliğinde bir altyapı çözümüne ihtiyacımız vardı” dedi.

Radore’de öncelikle ilgilerini çeken özelliklerin teknik destek ve altyapı çözümleri olduğunu belirten Yıldız, “Bununla birlikte fiyat/performans kriterine baktığımızda toplam iş hacmimizi hem uygun maliyetlerle hem de yüksek performanslı çözümler ile karşılayabildiklerini gördük. Biz dijital yayıncılık hizmetlerimiz için Radore’nin Dedicated Server hizmetini kullanıyoruz” dedi.

“Radore sunucularına geçtikten sonra performans ve süreklilik konusundaki tüm endişelerimiz ve sorunlarımız giderilmiş oldu” diyen Yıldız, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Sitelerimiz sürekli çalışır durumdalar ve Google hız skorlarına baktığımızda çok iyi sonuç veriyorlar. Bu sayede biz sitelerin içeriğine daha fazla odaklanabilir hale geldik.”