2018 Dijital Dönüşüm ve Güvenlik Etkileri Araştırması’nın sonuçları açıklandı. İşletmelerin siber güvenlik seviyesi ve algısına dair önemli bilgiler veren araştırma tüm dünyadan, 2 bin 500’ün üzerinde çalışana sahip şirketlerde görev yapan 300’ü aşkın BT yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fortinet tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 67’si kurumlarının bir yıldan daha önce dijital dönüşüm uygulamalarına başladığını ve yüzde 95’i de halihazırda bir çözümü denediğini belirtiyor. Bunun yanında dijital dönüşüm alanında en hızlı şekilde hayata geçirilen uygulamaların nesnelerin interneti ve yapay zeka/makine öğrenmesi olduğu belirtiliyor.

BT yöneticilerinin yüzde 85’i dijital dönüşüm süreçlerinin önündeki en büyük engelin güvenlik olduğunu düşünüyor. Genel algıya bakıldığında ise katılımcıların yüzde 25’i ağ altyapılarının güvenlik tehditlerine karşı korunmadığını düşünüyor. Özellikle tehdit oluşturan iki risk kaynağı olarak da sürekli şekil değiştiren saldırılar (yüzde 85) ve DevOps süreçleri ile ilgili zafiyetler (yüzde 81) gösteriliyor. Ağ, sunucu ve uç nokta güvenliği tümleşik bir şekilde sağlandığında ise şirketlerin dijitalleşmeye olan eğilimi çok daha yüksek düzeyde gerçekleşiyor.

Radore Güvenlik Uygulamaları

Radore’de bulunan sunucularınızı, ister bulut ister fiziksel olsun, Radore Güvenlik Uygulamaları (Firewall, IPS, DDoS Koruma, VPN) ile kolay ve hızlı bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi elde etmek için buraya tıklayarak haber kaynağını inceleyebilirsiniz.