Radore veri merkezine 2017’nin son ziyaretini İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri gerçekleştirdi. Üniversite kapsamındaki Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümünde okuyan 20 öğrenci, veri merkezini gezdi ve altyapı bileşenleri hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle bir araya gelen Radore Genel Müdürü Sadi Abalı, Radore’nin kuruluş hikâyesini anlattı. Veri merkezi sektörü ile ilgili bilgiler veren Abalı, kariyerini teknoloji alanında geliştirmek isteyen öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Uygulama geliştirme ve entegrasyonu konularına değinen Sadi Abalı, özellikle yazılım geliştirme ve proje yönetimi süreçlerinde karşılaşılan zorluklarla ilgili bilgiler verdi. Sohbetin son bölümünde ise öğrencilerin sorularını cevapladı. Teknoloji ve veri merkezi alanlarında çalışmak isteyenlerin iş hayatında nelerle karşılaşabileceklerini ve sektörün ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri aktardı.

Radore İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay’la da bir araya gelen öğrenciler teknoloji şirketlerinin işe alım süreçleriyle ilgili bilgi aldılar. Özellikle iş başvuruları sırasında öz geçmişlerini hangi şekilde hazırlamaları gerektiğini merak eden öğrenciler, Tuba Günay’a çeşitli sorular yönelttiler.

Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu

​​​​​​Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından 2003 yılında kurulan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, sektördeki kalifiye eleman açığını kapatmak ve istihdam sorununa çözüm olmayı amaçlıyor. 2007 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi kapsamında faaliyetlerine devam eden eğitim kurumu, sanayi ve iş dünyasının ve daha ileri bir hedef olarak Avrupa Birliği ülkelerinin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.