İstanbul Kültür Üniversitesi İşletme Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü üyeleri Radore’yi ziyaret etti. Radore’nin uzman ekibiyle birlikte veri merkezini gezen öğrenciler, dijital verilerin korunduğu bu özel yapıların hayati rolü ve veri güvenliği hakkında pek çok bilgi edindiler. Veri merkezi turundan sonra Radore Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kubilay Akyol ve Radore CEO’su Sadi Abalı ile bir araya gelen öğrenciler kariyer planlaması, girişimcilik ve teknolojik trendlerle ilgili keyifli ve bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirdiler.

Zeki Kubilay Akyol, öğrencilere Radore’nin kuruluş ve büyüme süreçleriyle ilgili bilgi verdi. Kendi girişimcilik hikâyesini anlatan Akyol gençlere girişimcilik süreçlerinde karşılaşabilecekleri durumları ve bunların çözüm yollarını anlatırken aynı zamanda yeni teknolojik akımlarla ilgili de öğrencileri bilgilendirdi. Sadi Abalı, öğrencilere iş hayatında başarının sırlarını ve kendi tecrübelerini aktardı. Özellikle, girişimci olmak isteyen gençlerin iş planlarını neleri göz önünde bulundurarak yapmaları gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi.

Son bölümde Radore İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay ile bir araya gelen öğrenciler doğru kariyer planlaması konusunda bilgi aldılar. Özellikle teknoloji alanında çalışacak gençlerin özgeçmişlerini oluştururken nelere dikkat etmesi gerektiği, iş hayatına hazırlanırken bilgi birikimlerini geliştirmek ve kendilerini hazırlamak için ne gibi adımlar atmaları gerektiği konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.