Radore Veri Merkezi’nin yüksek güvenlikli ve ulaşımı kolay MetroCity AVM’de bulunması bir rastlantı değil, stratejik bir tercih. Fiber ve metro ethernet ağ altyapısına yakınlık sayesinde hızlı internet erişimi, güvenlik, kesintisiz enerji ve doğal afetlere karşı dayanıklılık bu konumun tercih edilmesinin nedenlerinden sadece birkaçı… Daha detaylı inceleyecek olur isek;

• MetroCity AVM, fiber ve metro ethernet ağ altyapısına doğrudan erişim sağlandığı M2 İstanbul metro hattının tam üzerinde bulunuyor. Radore Veri Merkezi konumu dolayısıyla internetin kaynağına, en hızlı şekilde erişim imkânına sahip.

• Enerji, MetroCity AVM’de bulunan ve Radore’ye ait olan ikisi ana, birisi yedek 3 farklı dağıtım trafosu ile Radore Veri Merkezi’ne aktarılıyor. Radore Veri Merkezi’ne ait trafolar orta gerilimli ring şebekesine bağlı olduğundan enerji iki noktadan besleme ile yedeklenebiliyor.

• MetroCity AVM gelişmiş güvenlik sistemleri, yangın ihbar, yangın söndürme ve duman tahliye sistemleri ile 7 gün 24 saat kontrol altında tutuluyor. MetroCity AVM binası, NFPA ( Amerikan Ulusal Yangın Önleme Birliği) standartları dikkate alınarak inşa edilmiş. Bina girişlerinde olası durumlarda itfaiyenin yangına rahatlıkla müdahale edebilmesi için itfaiye bağlantı ağızları bulunuyor. Deprem anında yangın söndürme sisteminin etkin olarak çalışmasını sağlayacak önlemler ve doğalgazı kesen ventil sistemi de mevcut.

• MetroCity AVM girişlerinde birçok güvenlik kontrol noktası var. Otoparka araçla giriş yapmak istendiği taktirde aracın altı ve bagajı kontrol ediliyor. Bina içine girmek istendiğinde de X-ray cihazından ve metal dedektörlü kontrolden geçmek gerekiyor.

İstanbul’un merkezinde 2.500’ü aşkın müşterisine veri merkezi hizmetleri sunan Radore, güvenlikli konumu ve kolay ulaşımı nedeniyle sektörde lider veri merkezleri arasındaki konumunu güçlendiriyor.

Hiç ziyaretimize gelmediyseniz, tüm yolların Radore’ye çıktığını bilmiyor olabilirsiniz. Bize gelişinizi kolaylaştırmak için 5 farklı yoldan Radore’ye ulaşmanızı sağlayacak videolar çektik. İster arabayla, ister yaya olarak, ister metroyla MetroCity AVM’ye ulaşın, gerisi bu videolar sayesinde artık çok kolay! Radore’ye birçok farklı yoldan nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız, https://radore.com/blog/radoreye-nasil-gelinir.html linkini tıklayabilirsiniz.