Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü ( BİTEK ) öğrencileri 22 Kasım’da Radore’yi ziyaret etti. Radore ekibiyle birlikte veri merkezini gezen 18 öğrenci, veri merkezi ve bileşenleri hakkında ayrıntılı bilgi edindi.

Öğrenciler, Radore Genel Müdürü Sadi Abalı ile bir araya geldiler. Öğrencilerle sohbet eden Sadi Abalı, günümüzde teknoloji alanında kariyer yapmak isteyenlerin mutlaka teknik bilginin yanında yabancı dil bilgisine de sahip olmasının önemine değindi. Radore’nin hikayesiyle birlikte kendi iş hayatıyla ilgili deneyimlerini de öğrencilere aktaran Abalı, veri merkezi alanında çalışmak isteyenlerin özellikle Linux konusunda bilgi sahibi olması yönünde tavsiyelerde bulundu. Buna ek olarak kariyer planlaması, girişimcilik, bulut bilişim ve diğer teknolojik gelişmeler de konuşuldu.

Son olarak Radore İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay ile bir araya gelen öğrenciler, teknoloji şirketlerindeki işe alım süreçleri ve kariyer planlaması konusunda bilgi aldılar. Özellikle öğrencilik döneminde yapılan staj ve gönüllü çalışmaların ileride oldukça işlerine yarayacağının altını çizdi.