Radore, lise seviyesindeki öğrencilere kariyer konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan 1 Genç 1 Gelecek platformunun ODIN (One Day Internship) programı kapsamındaki öğrencileri ofisinde ağırladı. Aynı zamanda 2018’in ilk veri merkezi gezisi olan etkinliğe toplamda 20 öğrenci katıldı. Birçoğu ilk kez bir veri merkezini gezen öğrenciler, veri merkezinin işleyişinden veri merkezi aracılığıyla ne gibi hizmetler verildiğine kadar merak ettikleri birçok konuda bilgi aldılar. ODIN programı lise öğrencilerinin birçok farklı mesleği yerinde tanımasını amaçlıyor. Bu kapsamda alanında profesyonel kişilerle gençleri bir araya getirerek onların ilerideki meslek seçimlerinin şekillenmesi konusunda destek olmayı hedefliyor.

Radoreliler öğrencilere tecrübelerini aktardı 

Veri merkezi gezisinin ardından toplantı salonuna geçen öğrenciler Yönetilen Hizmetler Departman Yöneticisi Levent Birkan, Satış Geliştirme Takım Lideri Fahri Sertaç Boylu, Yazılım Geliştirme Takım Lideri Fatih Küçükkara, Müşteri Operasyonları Takım Lideri Deha Karayel, İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay ve Yönetim Danışmanı Akın Öner Gülce ile sohbet ettiler. Öğrencilere okul yaşamları ve üniversite dönemleri boyunca ilgilendikleri alanlardan bahseden Radoreliler, ilk iş tecrübeleri ve kariyer planlamasında dikkat ettikleri noktaları da aktardılar. Bunun yanında Radore’de çalıştıkları departmanlar ve meslekleri ile ilgili çeşitli bilgiler verdiler.

Etkinliğin son bölümünde öğrencilerle bir araya gelen Akın Öner Gülce, öğrencilerin ileride hangi meslekleri seçmek istediğini öğrendikten sonra neden bu mesleklere ilgi duyduklarıyla ilgili onlarla sohbet etti. Gelecek planlaması ve kendileriyle ilgili kararlar alırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Gülce, üniversite ve meslek seçiminin önemine değindi. Bunun yanında özellikle öğrencilik döneminde yapılan staj ve gönüllü çalışmaların ileride oldukça işlerine yarayacağının altını çizdi.

1 Genç 1 Gelecek Platformu hakkında:

2015 yılının Nisan ayından beri aktif çalışmalarını sürdüren 1 Genç 1 Gelecek platformu, bünyesindeki gönüllü üniversite öğrencileri ve mezunlar ile lise seviyesinde eğitim gören öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı oluyor. ODIN (One Day Intership), 1-0-1, Paragon, IFY (Ideathon for Youth), gibi yenilikçi projelerle gençlere rehberlik ediyor.