Eğitim kurumları farklılaşmak için teknolojiyi kullanıyor ve rekabette öne çıkabilmek için büyük veri analizi, kurumsal kaynak planlama (ERP), e-eğitim, öğrenci bilgi sistemi gibi yeniliklerle daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor.

Tüm bu hizmetlerin verimli şekilde verilebilmesi için gereken BT altyapı yatırımı ise okulları en çok zorlayan konuların başında geliyor. Sunucuların kesintisiz çalışabilmesi için gerekli olan enerji, iklimlendirme, İnternet ve güvenlik altyapılarının standartlara uygun şekilde kurulabilmesi, yüklü maliyetlere ve operasyonel zorluklara neden oluyor. Bu sebeple eğitim kurumları da diğer birçok işletme gibi  kendi bünyelerinde kurdukları sistem odalarının operasyonel zorluklarına katlanmak yerine profesyonel bir veri merkezinden sunucu barındırma hizmeti almayı tercih ediyor.

Profesyonel şekilde kurgulanmış bir veri merkezinden sunucu barındırma hizmeti almak eğitim kurumlarına birçok fayda sağlıyor;

  • Maliyetler düşüyor. Altyapı yatırımları ve bu altyapıların düzgün bir şekilde işletilebilmesi için gerekli olan operasyonel giderler doğrudan azalıyor.
  • Güvenlik endişesi azalıyor. Fiziksel bir sunucunun herkesin rahatça girip çıktığı bir yerde barındırılması yerine, veri merkezleri çok daha sağlıklı bir alan sağlıyor. Sunucular, girip çıkan herkesin kaydının tutulduğu, sadece yetkili personelin ulaşabildiği ve 7/24 gözlenen alanlarda barındırılıyor.
  • 7/24 çalışma ve bakım fırsatı. Sunucuların profesyonel bir veri merkezinde barındırılması, okullarda zorunlu hale gelen sürekli erişim ve anında hizmet anlayışına uygun çalışmasını sağlıyor.
  • BT ekibinin inovasyona vakti kalıyor. BT birimleri, çoğunlukla sürecin yürütülebilmesi için çalışıyor ve mesaisinin çoğunu buna harcıyor. Oysa sunucu barındırma hizmetiyle birlikte sunucu yönetim hizmeti de alındığında, sunucuların sürekli çalıştığını, herhangi bir aksaklıkta doğrudan müdahale edilebileceğini bilmek, BT birimlerinin inovasyona vakit ayırmalarına yardımcı oluyor.

Radore’nin sunucu barındırma hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için radore.com/co-location-sunucu-barindirma adresini kullanabilirsiniz.