Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 700’ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan SEOzone, 27, 28 ve 29 Kasım tarihlerinde uluslararası SEO etkinliği deneyimini yaşamak isteyenleri bir araya getirdi.

Türkiye’nin Lider SEO Komünitesi SEOzeo tarafından Marriott Hotel Şişli’de gerçekleştirilen SEOzone etkinliği 3 gün boyunca hem yurtiçinden hem de yurtdışından 25 konuşmacıyı ağırladı.

SEOzeo’nun kurucusu Yiğit Konur’un açılış konuşması ile başlayan Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferansı SEOzone, OnPage firmasının kurucusu Marcus Tandler’ın konuşması ile devam etti. 40 dakikalık konuşmasına 295 slayt sığdıran Marcus Tandler, katılımcılarla arama motorlarının geleceği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Etkinliğin ilk gününde tamamen SEO teknikleri ve araçları üzerinden en doğru link inşasının nasıl yapılması gerektiği anlatıldı. SEOzone’un 2. günü tamamen içerik odaklıydı. Gün boyunca bir içerik nasıl oluşturulmalı ve servis edilmeli konularında katılımcılara bilgiler verildi. Etkinliğin son gününde dijital pazarlama uzmanları tarafından workshoplar düzenlendi. SEO üzerine uygulama odaklı workshoplarda SEO başarısının ölçümlenmesi ve rakip analizlerinin önemi anlatıldı.

Konferansta Deep Crawl’dan Mark Thomas, FeverBee’den Richard Millington, Huffington Post’tan Judith Lewis, Searchmetrics’ten Marcus Tober, SEOmonitor’den Cosmin Negrescu, Distilled’tan Hannah Smith, Poslovni Mediji’den Nenad Senic, Razor Social’dan Ian Cleary, Tamara Gielen, İcerik.com’dan Tuğçe Seven, Hubspot’tan Anum Hussain, Yemek.com’dan Batuhan Apaydın, SEMrush’tan Elizaveta Lavrienko, DeepCrawl’dan Tristan Pirouz, Searchmetrics’ten Shyam Dattani, cognitiveSEO’dan Razvan Gavrilas, SEOzeo’dan Mehmet Aktuğ, Ex-SEMrus’tan Alexandra Tachalova, GT Idea’dan Andrea Pernici, Allotment’dan Alec Bertram, Red Orbit’ten Andraz Stalec ve konuk konuşmacı olarak Next Akademi’den Levent Erden yer aldı.

Radore ekibi üç gün boyunca katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için stantta bulundu. Standa uğrayan katılımcılara kupa, mousepad ve stres topu hediye edildi. Fotoğraflar için sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.