Radore, şehrin merkezinde yer alan lokasyonunda girişimci ve girişimci adaylarıyla bir araya geldi. Radore’nin kurucu ortağı ve Genel Müdürü Zeki Kubilay Akyol ile Radore ortakları Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Selçuk Saraç’ın da katıldığı etkinlikte, iş kurma ve büyütmeye yönelik önemli ipuçları paylaşıldı.

Genç girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşma yapan, kurulduğu günden bu yana yatırım ve ortaklık süreçleriyle hızlı büyümesini sürdüren şirketimizin Genel Müdürü Zeki Kubilay Akyol, Radore’nin kuruluşundan bugünkü başarı öyküsüne giden yoldaki deneyimlerini aktardı. Akyol: “10 metrekarede bir apartman dairesinde çıktığımız yolculuğumuza bugün 2.500 metrekarelik alanımızda, şehrin merkezinde tam donanımlı bir veri merkezi olarak devam ediyoruz. Bu yolda elbette zorluklarla karşılaştık, ancak esnek ve hızlı hareket eden yapımız ve müşteri talepleri ile  ihtiyaçlarını iyi analiz etmemiz bizi rakiplerimizden farklılaştırdı. Bir işte başarılı olmanın en önemli yanı ise, işi çok severek yapmak. Biz de işimizi çok severek yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.

İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan Direktör Hulki Okan Tabak; “İş Girişim olarak büyüme odaklı yatırımlar yapıyoruz. Veri merkezi sektörü hem Türkiye’de hem de dünyada gittikçe artan öneme sahip. Çünkü büyük ya da küçük tüm kurumların verilerini saklayacak bir alana ihtiyacı var. Radore’deki büyüme potansiyeli dikkatimizi çekti ve yatırım yapmaya karar verdik.” dedi. Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Öner de “Yatırım kararımızda, Radore’nin işine duyduğu heyecan ve istekten çok etkilendik. Her yıl istikrarlı olarak büyümesini sürdüren Radore’ye yatırım yapmış olmaktan  dolayı mutluyuz.” diye ekledi.

Şirketimizin yeni ortağı Selçuk Saraç da şu sözleri söyledi: “Veri merkezi girişimcilerle birlikte büyüyen bir sektör. Bunun için de müşterilerinizin taleplerini deneyim ve bilgilerinizle çok iyi analiz ederek hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Uzun zamandır yakından takip ettiğim, kuruluş öyküsüne tanıklık ettiğim ve sektörde başarılı işlere imza attığını görmekten memnuniyet duyduğum Radore ile yola devam etmekten mutluyum.”

Konuşmaların ardından Radorelilerin önderliğinde gruplar halinde veri merkezi gezisi gerçekleştirildi. Girişimciler veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap bulma şansını yakaladı. Gezinin ardından etkinliğe katılan tüm girişimcilere Radore’nin Start Up’lar için özel olarak tasarladığı t-shirt, kupa bardak ve 1 yıllık ücretsiz Cloud hizmeti hediye edildi. Gruplar daha sonra Kanyon NumNum’da Radoreliler ile birlikte akşam yemeği yiyerek, keyifli vakit geçirdiler. Fotoğraflar için sosyal medya (FacebookTwitterInstagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.