Türkiye’de sayısı giderek artan kuluçka merkezleriyle birlikte girişimcilik ekosistemi de gelişmeye devam ediyor. Türkiye’nin en aktif ve başarılı girişimcilik merkezlerinden biri olan ve Radore’nin de birlikte çalıştığı İTÜ Çekirdek, bünyesindeki girişimlerle ilgili istatistikleri yayınladı. Bu verilere göre İTÜ Çekirdek’te barınan girişimlerin toplam değeri 415 milyon TL’ye ulaştı. Girişimlerin toplam cirosu ise 55 milyon TL.

İTÜ Çekirdek bünyesindeki 20’yi aşkın girişim Radore Start-up Pack’ten yararlandı

Radore’nin de Start-up Pack kapsamında birlikte çalıştığı girişimcilik merkezlerinden olan İTÜ Çekirdek, İTÜNOVA TTO’nun da gücünü arkasına alarak 2012 yılında kuruldu. Açıklanan verilere göre geçen 6 yılda kuluçka merkezi bünyesinde toplam 1.150 proje kapsamında 3.450 bireysel girişimciye destek verildi. Aldığı destek sonrası başarılı olan ve şirketleşen girişim sayısı 175’i buldu. Bugüne kadar İTÜ Çekirdek bünyesinde Radore’nin Start-up Pack Servisinden yararlanan girişimlerin sayısı ise 20’den fazla.

Avrupa’da 2’inci, dünyada ise 3’üncü sırada

İTÜ Çekirdek aynı zamanda İsveç merkezli araştırma kuruluşu UBI Global tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre “Üniversitelere Bağlı Kuluçka Merkezleri” (University Affiliated Incubators) kategorisinde dünyada 3’üncü sırada yer alırken Avrupa’da ise 2’inci sırada yerini aldı.

Radore, girişimcilere profesyonel destek sağlayan kurumların* bünyesinde gerçek bir şirket ya da çalışan bir ürüne sahip olan girişimlere, Radore Start-up Pack servisiyle bir yıl boyunca ücretsiz destek oluyor. Girişimler Radore Start-up Pack ile toplamda 85.000 USD değerindeki BT hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

*Bilkent CyberparkİTÜ ÇekirdekİTÜ GinovaKOOP – The Fintech HubKWORKS, StartersHub, SUCOOLÜsküdar Fikir Sanat MerkeziWorkupYıldız Teknopark

Detaylı bilgi: radore.com/startup

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

itucekirdek.com/hakkimizda

webrazzi.com/2017/11/13/itu-cekirdek/

hurriyet.com.tr/kampus/itu-cekirdek-dunya-siralamasinda-3-kulucka-merkezi-secildi-40754012