Dünyanın en zengin teknoloji adamı:

Bill Gates

67 Milyar Dolarlık serveti ile ABD’li Microsoft’un 57 yaşındaki kurucusu Bill Gates, Forbes’un araştırmasına göre “dünyanın en zengin teknoloji adamı”.

Forbes, dünyanın en zengin insanlarını belirlediği Milyarderler Listesi’ni 2013 yılına göre güncelledi. Listenin başında bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Meksikalı iş adamı Carlos Slim Helu, 73 milyar dolarlık servetiyle yer aldı. Geçtiğimiz yıl 69 milyar dolar ile yine listenin ilk sırasında bulunan Helu, dört yıldır dünyanın en zengini unvanını elinde bulunduruyor.

Helu’yu 67 milyar dolarla Microsoft’un kurucusu Bill Gates izliyor ve bu durumda Bill Gates, “dünyanın en zengin teknoloji adamı” ünvanını elinde bulundurmuş oluyor.

Dünyanın en hızlı interneti:

The Nuro

Japonya’da 15 Nisan’da devreye giren ve “dünyanın en hızlı ev interneti” olarak anılan Nuro, 2 Gbps hızlarında veri indirmeye ve 1 Gbps göndermeye izin veriyor. Sony destekli hizmet sağlayıcısı So-net, hizmet için kullanıcılarına üzerinde 3 Gigabit Ethernet portu bulunan ve 802.11 a/b/g/n üzerinden 450 Mbps hızlarına ulaşabilen bir “optik ağ birimi” (ONU) sağlıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji tesisi:

Foxconn Fabrikası Kampüsü

Apple ve diğer dev teknoloji şirketlerinin anahtar üreticisi olan Foxconn’un 15 binadan oluşan dev kampüsü, Çin’de Shenzhen bölgesinde bulunuyor ve en az bir milyon çalışanı var. Tesisler yaklaşık 3 kilometre karelik bir alana yayılıyor.