Radore’nin de destekçileri arasında bulunduğu Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları, 12 Temmuz 2017 tarihinde CVK Park Bosphorus Otel’de yapılan bir törenle açıklandı. Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve basından pek çok davetlinin katıldığı etkinliğe yoğun ilgi vardı.

BT Haber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından hazırlanan bu kapsamlı araştırma, tam 18 yıldır Türkiye Bilişim Sektörü’nün nabzını tutuyor. Radore olarak bizim de standımızla yer aldığımız etkinliğin bu yılki teması ise “Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor” olarak belirlendi. Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi Radore, bu yılki sıralamada da Türkiye’nin en büyük 500 Bilişim Şirketi arasında yer aldı. Radore’nin önümüzdeki yıl için hedefi ise ilk 100 arasında yer almak.

BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin açılış konuşmasıyla başlayan törende, araştırmaya bilişim sektöründe faaliyet gösteren binden fazla şirketin katıldığı belirtildi. Toplamda 69 kategoride ödüllerin dağıtıldığı törende, Bilişim Sektörü Türkiye Birincilik Ödülü’nü Türk Telekom kazandı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında ciro sıralamasına göre ilk beşte yer alan şirketler de açıklandı. Bilgi teknolojileri alanında birinciliği İndeks Bilgisayar alırken, sırasıyla Teknosa, Penta, Arena ve Bilkom ilk beş arasında yer aldı. İletişim Teknolojileri alanında ise birinci sırada Türk Telekom yer aldı. İkinci sırayı Turkcell alırken, diğer şirketler Vodafone, KVK ve Brightstar şeklinde sıralandı.

Aynı zamanda, ciro bazında ilk 500 bilişim şirketi arasında olmamasına rağmen kendi alanında veya bölgesinde güçlü konumda olan genç şirketler, Ar-Ge şirketleri ve Anadolu firmaları PLUS isimli yeni bir kategori kapsamında değerlendirildi. Ayrıca bilişim sektörüne 35 yıl ve üzerinde emek vermiş bilişim profesyonelleri de ödüllendirildi.

Radore, etkinliğe özel kurguladığı sosyal medya kampanyası ile konuklarla twitter üzerinden etkileşime geçti. Bunun yanında etkinlik alanındaki Radore standını Radore Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kubilay Akyol ile Radore Genel Müdürü Sadi Abalı da ziyaret etti. Birçok bilişim profesyonelini standında misafir eden Radore ekibi, veri merkezi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Radore standına uğrayan katılımcılara çeşitli promosyon materyalleri hediye edildi.