WordPress Hosting ile web sitenizin altyapısı otomatik kurulur, size de internette var olmanın keyfini yaşamak kalır.

WordPress, günümüzde her ne kadar PHP ve MySQL yazılımları kullanılarak geliştirilmiş bir blog sistemi olarak görülse de, aslında bir CMS* (İçerik Yönetim Sistemi) yazılımıdır. Bu özelliği ile her türlü içeriğin yayınlanıp düzenlenebileceği bir platform haline gelmiştir.

WordPress’in kurulum kolaylığı, yönetilmesi ve esnekliği kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Diğer CMS yazılımlarına göre WordPress’in yönetim ekranı oldukça basit, esneklik bakımından tema ve eklenti çeşitliliği fazladır. Yönetim panelinden mevcut tema ve eklentilere ulaşabilir ya da kendiniz kodlayarak kişiye özel tema ve eklenti oluşturabilirsiniz. WordPress altyapısı, SEO (Arama motoru optimizasyonu)’ya uygun olarak kodlanmıştır. Bu nedenle birçok webmaster, WordPress altyapısını tercih etmektedir.

WordPress Hosting, WordPress altyapısına uyumlu bir hosting paketidir. Bu altyapıya özel sunucular kurularak WordPress Hosting hizmeti sağlanır. Sunucuların PHP derleme hızı ve performansı Litespeed* web sunucu yazılımı kurularak optimize edilmiştir. Bu yazılım benzerlerine göre %50 daha hızlı ve performanslıdır.

WordPress Hosting paketinde diğer hosting paketlerine göre CPU, aylık veri trafiği ve disk alanı kısıtlaması yoktur. RAM miktarı diğer hosting paketlerine göre %50 daha fazladır. Ayrıca her WordPress Hosting sunucusunda en fazla 25 müşteri barındırılır. WordPress Hosting paketi satın alan yeni müşteri, hosting hizmetini yeni bir sunucu üzerinden alır. Böylece her sunucunun performansı maksimize edilmiş olur.

*Litespeed: Linux sunucularda Apache yerine kullanılan bir web sunucu yazılımıdır. Sunucunun performansını ve hızını %50 artırır.

*CMS: Katılımcı teknikler ile belge ya da benzeri içeriklerin yaratılmasına ve düzenlenmesine yardımcı olan yazılım altyapısına denir.