Web Hosting hizmeti almak isteyen kullanıcılar, bu hizmeti yurt içinden mi yoksa yurt dışından mı alacakları konusunda kararsız kalabiliyor. Fakat günümüzde Türkiye’deki hizmet sağlayıcıların da sayısının hızla artması ve hizmet kalitesinde dünya standartlarını yakalamasıyla birlikte, yurt dışından hizmet almanın çok büyük bir avantajı kalmadığını söyleyebiliriz.

Web sitenizin fiziksel olarak hangi konumda barındırılacağı söz konusu olduğunda maliyetten öte birçok başka değişken de öne çıkıyor. Özellikle hız ve performans konusunda yerel web hosting hizmetlerinin düşük ping süreleri ile büyük katkı sağladığı açık. Ayrıca hedef kitlenizin büyük çoğunluğu Türkiye’de ise yine yerel bir hizmet sağlayıcıdan hizmet almak hız, performans ve kesintisiz erişilebilirlik açısından büyük bir avantaj sağlıyor.

Sitenizin upload, download, video streaming gibi fonksiyonları da mevcutsa yerel bir hizmet sağlayıcı çok daha avantajlı olacaktır. Aynı zamanda Türkçe karakterli domain sorgulama imkânı da yerel web hosting hizmetinin artıları arasında.

Yerel bir sağlayıcıdan web hosting hizmet almanın bir diğer önemli avantajı ise size yardımcı olacak müşteri temsilcisi veya teknik destek ekibinin sizinle aynı dili konuşması. Bu sayede yaşanabilecek herhangi bir aksaklık durumunda Türkçe konuşan bir çalışan probleminizi çok daha rahat ve hızlı çözecektir. Destek hizmetinin 7/24 olması da oldukça önemli. Ayrıca konum olarak da yakın olması, gerekli olması durumunda hizmet sağlayıcınıza gidip, onlarla birlikte yerinde aksiyon alarak da sürecin tamamını gözlemleme ve kontrol etme imkânına sahip olabiliyorsunuz.

İstanbul’un Merkezindeki Veri Merkezi Radore, fiber ve metro ethernet ağ altyapısına doğrudan erişim sağlandığı M2 İstanbul metro hattının tam üzerinde bulunuyor. Radore özel konumu sayesinde internetin kaynağına hızlı şekilde erişim imkânına sahip. Böylece Türk Telekom, Türk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Grid Telekom’un fiber altyapılarına doğrudan bağlanabiliyor. Böylece tüm Radore müşterileri “operatör bağımsız” ve hızlı internet’in nimetlerinden faydalanabiliyor.

Radore internet erişimini üç farklı internet servis sağlayıcısı ile (Türk Telekom, Türk Telekom International ve opsiyonel olarak Telecom Italia / Seabone) üzerinden sunuyor. Radore’nin, Türkiye Network Altyapı Platformu (TNAP) üzerinden 7 farklı servis sağlayıcısı ile peering’i bulunuyor.

 

Radore’nin Web Hosting hizmetleri hakkında bilgi almak için, radore.com/web-hosting adresini inceleyebilirsiniz.